Rijeka startala porazom protiv AEK-a u Europskoj ligi

U susretu 1. kola D skupine Europske lige Rijeka je na Rujevici izgubila od grčkog AEK-a 1-2.

Grci su poveli u 16. minuti golom Petrosa Mantalosa, a izjednačio je Josip Elez u 30. minuti. Pobjednički pogodak za grčki sastav zabio je Lazaros Christodoulopoulos iz slobodnog udarca u 62. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Milano je u Beču deklasirao Austriju pobijedivši 5-1.

Gosti su već nakon 20 minuta vodili 3-0 golovima Hakana Calhanoglua (7) i Andrea Silve (10, 20). Silva je u 56. minuti zabio i treći pogodak, dok je peti pogodak zabio Suso u 63. minuti. Strijelac utješnog pogotka za domaćine bio je Alexandar Borković u 47. minuti.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić je započeo utakmicu od prve minute i u sedmoj minuti je asistirao Calhanogluu za vodstvo Milana. Kalinić je na terenu proveo 62. minute. Marko Pejić nije nastupio za Austriju.

Nakon 1. kola na ljestvici vode Milan i AEK sa po tri boda.

U drugom kolu Rijeka će 28. rujna gostovati na San Siru protiv Milana, dok će u drugom susretu AEK ugostiti Austriju.