ZVIŽDUCI ISPRATILI VATRENE U KOPRIVNICI: Kramarić poslao poruku, no Hrvatska je ostala dužna!

KOPRIVNICA. Gradski stadion – 4,500 gledatelja; Sudac: Ognjen Valjić (BiH)

Žuti kartoni: Vrsaljko / Cojocari, Golovatenco

Crveni kartoni: –

HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida (od 46. Schildenfeld), Strinić – Brozović (od 46. Ćorić), Badelj (od 46. Antolić) – Pjaca (od 46. Halilović), Kramarić (od 46. Rog), Perišić (od 46. Čop) – N.Kalinić

MOLDAVIJA: Cebanu – Epureanu, Golovatenco, Cebotaru (od 86. Ambros), Jardan – Cascaval, Carp (od 60. Sidorenko), Ionita (od 75. Mihailov), Andronic (od 60. Cojocari) – Spataru (od 76. Ivanov), Bugneac (od 52. Milinceanu)

U prvom pripremnom susretu uoči Europskog prvenstva u Francuskoj, hrvatska nogometna reprezentacija je u Koprivnici pobijedila Moldaviju 1-0.

Pogodak odluke zabio je Andrej Kramarić u 9. minuti utakmice.

Bila je to slaba i rastrgana predstava hrvatske reprezentacije koja je dobro odigrala tek prvih 20-tak minuta utakmice. Loš dojam ‘vatrenih’ ne opravdava činjenica što su nastupili bez petorice standardnih reprezentativaca ( Modrić, Kovačić, Mandžukić, Rakitić, Srna), niti što se nalaze na pripremama pa su ‘noge teške’. Moldavci su doputovali u Hrvatsku bez osam, devet najboljih igrača. Naime, u srijedu su klubovi Mislami i Zaria Balti igrali finale Kupa, a u nedjelju majstoricu za naslov prvaka igraju Šerif i Dacia. No, i u ‘šarenom sastavu’ dobro su namučili ‘kockaste’.

Izbornik Ante Čačić može biti zadovoljan tek podatkom kako je i dalje neporažen na hrvatskoj klupi. U šest susreta ostvario je pet pobjeda i remi uz razliku pogodaka 11-2.

Hrvatska je prvu priliku imala već u petoj minuti. Perišić je ubacio, a Kramarić pucao glavom, no gostujući vratar je bio spreman. Četiri minute kasnije ovaj je dvojac donio ‘vatrenima’ vodstvom. Perišić je sjajno uposlio napadača Hoffenheima koji je postigao pogodak prizemnim udarcem u suprotni kut. Tri minute kasnije trebalo je biti 2-0.- Vrsaljko je izašao sam ispred Cebanua i pokušao ga svladati lobom, no pogodio je vratnicu. Nažalost, bilo je to sve od hrvatske vrste u prvom poluvremenu. Ritam igre je pao, gosti su malo oslobodili i do kraja poluvremena odabranici izbornika Čačića nisu ozbiljnije ugrozili goste.

Na otvaranju drugog dijela Čačić je načinio šest izmjena. U igru su ušli Halilović, Ćorić, Čop, Antolić, Rog i Schildenfeld, a izašli Perišić, Kramarić, Pjaca, Badelj, Brozović i Vida. Prvu priliku u drugom dijelu Hrvatska je imala u 59. minuti, no Čop nije najbolje reagirao. Napadač Malage je sjajnu priliku imao i u 70. minuti, izašao je sam ispred moldavskog vratara, no ponovo je loše pucao pogodivši vratnicu. U 75. minuti je promašio i Kalinić, a napadač ‘viola’ nije se proslavio niti u sudačkoj nadoknadi. U posljednjim trenucima susreta okvir gola uzdrmao je i mladi Ante Ćorić.

Hrvatski reprezentativci će nakon ove utakmice dobiti dva dana slobodno, a drugi dio priprema počinje u ponedjeljak u Rovinju. Drugu pripremnu utakmicu ‘kockasti’ će imati u subotu, 4. lipnja protiv San Marina na riječkoj Rujevici.

Andrej Kramarić dobio je udarac u gležanj lijeve noge i morat će biti na poštedi 3-4 dana.

– Teže je bilo nego očekivano, nismo planirali da će biti toliko agresivni i da će se tako dobro braniti. Bilo je šansi, ali volio bih da smo imali više atraktivnih poteza i golova. Ja sam, eto, dobio batine, valjda će za par dana biti bolje. Bole me i gležanj i leđa, no srećom ništa nije puknulo. Normalno da sam sretan što sam zabio i nastavio ono što sam radio u Hoffenheimu, iako nisam najzadovoljniji sa svojom nogometnom izvedbom. Bilo je umora jer dobro smo radili par dana, nakupilo se toga u nogama, vjerojatno stručni stožer najbolje zna što radi i da ćemo biti spremni kad bude najpotrebnije.

Reprezentacija u svoju francusku bazu u Deauvilleu kreće 7. lipnja iz Zagreba. Prvi nastup na EP- u hrvatska reprezentacija će imati 12. lipnja na pariškom Parku prinčeva protiv Turske. Pet dana kasnije u Saint Etienneu će odmjeriti snage protiv Češke, a posljednji nastup u skupini D će imati 21. lipnja u Bordeauxu protiv Španjolske.

Hrvatska je pobijedila Moldaviju, a Vatrene je s terena ipratila serija zvižduka. Istina, vatreni su imali dvije grede, neke prilike, ali činjenica je da su pokazali premalo protiv B sastava Moldavije

Hrvatska je već jednom igrala protiv Moldavije, 24. svibnja 2008. godine u Rijeci, a slavila je pogotkom Nike Kovača 1:0.

Izvor: jutarnji list